Burdur

2020 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE SALEP ve CEVİZ EZMESİ ARASI

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur TBMM Genel Kurulundaki bütçe görüşmelerinin 5. Turunda Burdur’un yöresel ürünlerini Bakanlara, Grup Başkan Vekillerine, Milletvekillerine ikram ederek Burdur’un tanıtımına katkı sağladı.

2020 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE SALEP ve CEVİZ EZMESİ ARASI

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur TBMM Genel Kurulundaki bütçe görüşmelerinin 5. Turunda Burdur’un yöresel ürünlerini Bakanlara, Grup Başkan Vekillerine, Milletvekillerine ikram ederek Burdur’un tanıtımına katkı sağladı.

2019 yılı Bütçe Kanun Teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda 9 Aralık tarihinde başlayan görüşmeler 6. gününde, yoğun bir çalışma dönemi geçiren milletvekillerine Burdur’un yöresel ürünleri olan ceviz ezmesi ve Bucak Belediyesince hazırlatılan Bucak salebi ikram edildi.

“Bütçe Görüşmelerine Burdur Yöresel Ürünleri Gelenekselleşti”

Burdur’un yöresel ürünlerini Bakanlar, Grup Başkanvekilleri, Milletvekilleri ve TBMM personeli tarafından hoş karşılandığını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “Yoğun bir çalışma döneminde olduğumuz bütçe görüşmelerimizde milletvekillerimize, Bakanlarımıza ve TBMM Personelimize geleneksel hale getirdiğimiz hem Bucak salebi hem de ceviz ezmesi ikram ederek daha dinç kalmalarını ve yöremizin özgü lezzetlerini ikram ederek tatmalarını istedik.” diye konuştular.

“Bakanlarımıza Yöresel Ürünlerimizi İkram Ederek, Burdur’umuz İle İlgili Taleplerimizi İlettik”

Bütçe görüşmeleri kapsamında TBMM’de bulunan Bakanlara ikramda bulunarak, Burdur ve İlçelerle ilgili görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ 2020 yılı Bütçe görüşmelerimiz kapsamında TBMM Genel Kurulunda bulunan İç İşleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum’a ve Sağlık Bakanımız Sn. Dr. Fahrettin Koca’ya Bucak Salebimizi ve Ceviz Ezmemizi ikramda bulunarak, Burdur’umuz, İlçelerimiz ve Bucak Belediyemizin taleplerini ilettik. Sn. Bakanlarımıza Burdur’umuza göstermiş oldukları ilgi ve alakalardan dolayı teşekkür ederiz.” açıklamasında bulundular.

“Bucak Salebi Meclis Mutfağında Özel Olarak Hazırlandı”

Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “Bucak’tan gelen ustamız Aziz Gündüz, salebi Meclis mutfağında özel kurulan kazanlarda kaynattı. Yine Bucak’tan getirilen salep semaverlerinde ve yerel kıyafetlerle ikram edildi” diye konuştular.

“ÇARŞI PAZAR DEĞİL, HAKİKİ BUCAK SALEBİ”

Ülkede tüketilen salebin yüzde 70’ini Bucak’tan elde edildiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur,” Sayın Cumhurbaşkanımızın 2012 yılı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Gazetecilere Salep İkramında bulunarak, ‘Türkiye’nin en meşhur salebi Burdur Bucak’ta çıkar, Çarşı Pazar Değil Bucak Salebi’ diyerek Bucak Salebimizin kalitesini ortaya koymuştur. Kendisinin sayesinde Bucak salebimiz gündeme geldi. Burdur’lu, Bucak’lı hemşerilerimiz adına Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. İlimizin ve İlçelerimizin markalaşmış ürünlere sahip olması çok önemli” diye belirttiler.

“Yöresel Ürünlerimizi Markalaştırarak, Pazarlama Alanlarını Genişletmemiz Gerekiyor”

Yörelere özgü ürünlerin dünyadaki ticari rekabete katılması gerektiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, şöyle devam ettiler:” Bizim bu salebi, Ezmelerimizi duyurmamız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Salep doğal bir içecek. Hiçbir katkı maddesi yok içeriğinde. Kışın insanların içini ısıtan salep kokusuyla, tadıyla içerken insana dinçlik veriyor. Bunu illa ki marka haline getirmemiz lazım. Ezme ve Salep gibi ürünlere pazarlama alanları geliştirmemiz çalışmalarımıza devam ediyoruz.” Dediler.

“Milletvekillerimizin Gelenekselleştirdiği, Yöresel Ürün Tanıtımına Katıldık”

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi yaptığı açıklamada “Milletvekillerimizin Bütçe görüşmelerinde geleneksel hale getirdiği yöresel ürün tanıtımına katılım sağlayarak, yöresel ürünlerimizden Dünyaca ünlü Bucak Salebimizin ve Ceviz Ezmemizin dağıtımına gerçekleştirdik. Burdur’umuzun yöresel ürünlerimizin tanıtımına için tanıtım çalışmalarımıza devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

“Yöresel Ürünlerimizin Tanıtımı İçin Çalışıyoruz”

TBMM’de Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur tarafından gerçekleşen yöresel ürün dağıtımına katılan Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık “Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur öncülüğünde TBMM Bütçe görüşmelerimizde Bucak Salebi ve Ceviz Ezmemizin dağıtımını gerçekleştirdik. Burdur’umuzun Yöresel Ürünlerimizin tanıtımı için İl Genel Meclisi Başkanlığı olarak üzerimize düşen ne varsa gerçekleştireceğiz. Her zaman yöresel ürünlerimize sahip çıkacağız. Yöresel Ürünlerimizin markalaşarak, duyurulması için çalışacağız.” dedi.

“Bucak İlçemizi Tanıtmak İçin Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz”

Bucak İlçesinde gerçekleştirdikleri çalışmaların yanı sıra tanıtımı ile ilgili de çalışmalar sürdürdüklerini belirten Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Bucak İlçemizde Belediye olarak birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Yeni projeler kazandırmak içinde hummalı bir çalışma sürdürüyoruz. Bucak Belediyesi olarak sosyal belediye kapsamında Bucak İlçemizin tanıtımı için de çalışmalar gerçekleştireceğiz. Sn. Cumhurbaşkanımızın 2012 Yılında Bucak Salebi ikramı ile ön plana çıkan Salebimizi bugünde Bakanlarımıza, Milletvekillerimize ikramda bulunduk. Sn. Bakanlarımızla Bucak İlçemiz için hazırladığımız projelerimizi sunduk. Bize tanıtım imkanı sunan Milletvekillerimize teşekkür ederim.” Dedi. “Bucak Salebimizi Tanıtmaya Devam Ediyoruz” AK Parti Bucak İlçe Başkanı Mustafa Oğuz TBMM’de gerçekleşen Salep tanıtımı ile ilgili yaptığı açıklamada “ Milletvekillerimizin gerçekleştirdiği yöresel ürün tanıtımına Bucak Salebimizin dağıtımı için katılım sağladık. Belediye Başkanımızla ve Milletvekillerimizle Bakanlarımızla bir ayara gelerek, Bucak’ımızla ilgili taleplerimizi ilettik.” Dedi. Salep Dağıtımında Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, AK Parti Bucak İlçe Başkanı Mustafa Oğuz, İl Başkan Yardımcıları Turan Yurduşen ve Kaya Çelik ve Bucak Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Korkmaz, Ahmet Özcan ve Ahmet Gezmez eşlik etti.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Başkan Mustafa Özboyacı, göreve başladı
Bölgesel

Başkan Mustafa Özboyacı, göreve başladı

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, il ve ilçe teşkilatları ile Belediye Başkanlarını topladı.

Başkan Mustafa Özboyacı’dan İlk Ziyaret
Bölgesel

Başkan Mustafa Özboyacı’dan İlk Ziyaret

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, atanmasının ardından Burdur Valisi Ali Arslantaş'ı ziyaret etti.

AK Parti Burdur yeni İl Başkanı Mustafa Özboyacı kimdir ?
Bölgesel

AK Parti Burdur yeni İl Başkanı Mustafa Özboyacı kimdir ?

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle AK Parti Burdur İl Başkanlığı görevi Mustafa Özboyacı’ya tevdi edildi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı oldu
Bölgesel

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı oldu

AK Parti Burdur İl Başkanlığı görevine Mustafa Özboyacı, yapılan mülakat sonrasında atandı.

Milletvekili Özçelik, Burdur'da polis merkezi çalışmalarını yerinde inceledi
Bölgesel

Milletvekili Özçelik, Burdur'da polis merkezi çalışmalarını yerinde inceledi

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Merkez'de yapılacak olan Polis Merkezi'nin temel çalışmalarını yerinde inceledi.

Ak Parti Burdur'da İl Başkanlığı için temayül yoklaması tamamlandı
Bölgesel

Ak Parti Burdur'da İl Başkanlığı için temayül yoklaması tamamlandı

Burdur Ak Parti İl Başkanının belirlenmesi için yapılan temayül yoklamasında 6 isim öne çıktı. Koordinatör vekiller 6 isimle dün görüşme yaptı.