Burdur / Burdur

Başkan Ercengiz Basın Mensupları ile bir araya geldi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Susamlık Tesislerinde bir araya geldi.

Başkan Ercengiz Basın Mensupları ile bir araya geldi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Susamlık Tesislerinde bir araya geldi.
Yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say, Hülya Eraslan, Siyasi Parti İl ve İlçe Başkanları, Belediye Meclisi üyeleri ile basın mensupları katıldılar.Başkan Ercengiz Basın Mensupları ile bir araya geldi
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptığı konuşmada “Basın 4’üncü güçtü. Yani medya 4’üncü güçtü. Şimdi bir de 5’inci güç ortaya çıktı, internet medyacılığı. İnternet var olduğu günden itibaren ki bu çok kısa bir süre. Yani bizim 100 yıllık Cumhuriyet tarihinin ya da Dünya’nın teknoloji gelişimi içerisinde son 20-25 yıla baktığımız zaman internet hayatımıza girmiş, öyle bir noktaya getirmiş ki; artık büyük marketler alışverişini buradan yapıyor, Birçok televizyon kanalları haberleşmesini buradan yapıyor. Haberini buradan yayınlıyor. Artık ne ararsak bulabildiğimiz bir nokta haline gelmiş. Bir o kadar da kalemin satılık olduğu bir alan. Burada bizim sizlerden ricamız naçizane, tenzil ederek burada bulunan hiç bir basın mensubu arkadaşımı bu işin içerisine dahil etmeden namusu, şerefi ve haysiyetine yemin etmiş basın emekçileri olarak halkın haber alma özgürlüğünü halka ulaştırmayı şiar edinmiş basın çalışanları olarak sadece hakkın hukukun halktan yana değil, halkın seçtiği siyasetçilerden yana olduğunu sizler de lütfen unutmayın. Sizlerden en büyük arzumuz, sadece siyasetçiler değil seçimle iş başına gelmişlerin yanı sıra atama ile göreve gelmiş bürokratların da dahil kimseye haksızlık edilmesine göz yummayın. Çünkü bugün yazılan bir yazının okuyucusu bugün 10 bin kişi ise yarın düzelttiğiniz o haberin, yazının okuyucu 9 bin 999 aynı kişi ise o 1 kişiyi bulmanız ve onunla helalleşmeniz belki mümkün olmayabilir. İçerisinde bulunduğumuz seçime giden bir süreç içerisinde basın emekçilerinin daha şeffaf, daha onurlu ve yurttaşın gerçek anlamda seçme hakkını teslim ettiği, bu hakkı ona sağlarken de gerçekleri doğruları tüm yalınlığı ile yazabildiği süreci arzuluyorum. Çünkü 2023, bizim tüm siyasi partilerin tüm yurttaşın Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını karşıladığımız ve beklentimizin büyük olduğu bir yıl. Bizler gelecekte çocuklarımıza iyi bir Türkiye’ye bırakmak istiyorsak bildiğimiz doğruları yazmaya, bildiğimiz doğruları söylemeye, bildiğimiz doğruları yapmak zorundayız. Kimse kimsenin tarafı olmak zorunda değil.” Dedi.Başkan Ercengiz Basın Mensupları ile bir araya geldi
Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel: “Uzan zamandır son 3 gündür arka arkaya birlikteyiz. Buna birlikteliklerimize 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün vesile olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Haftaya pazartesi akşamı ‘geçmişle savaşmak istediğinizde daima kaybedersiniz.’ diyerek başladık. Meslek büyüklerimizi hatırlamak istedik. Çünkü: ’Gerçeklerden anılar daha güzel’ dedik. Dünde Burdur Valiliğimizin organizasyonunda bir araya geldik. Çalışan Gazeteciler Günü’nde sayın valimizle bir araya geldik. Bugün de finali burada yapıyoruz. Burdur basının bütün paydaşları yine bir arada. Yerel yönetimler, belediyeler yerel yönetimler mesai ortaklarından biri olur. Meslektaşlarım adına memnuniyeti belirtmek istiyorum. Belediye etkinlikleri dahil olmak üzere, haber alma haber faaliyetlerimizde her zaman yanımızda görüyoruz. Bunun için özellikle teşekkür etmek istiyorum.” dedi.Başkan Ercengiz Basın Mensupları ile bir araya geldiBaşkan Ercengiz Basın Mensupları ile bir araya geldi

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak Gençlik Merkezi'nden NNC Haber'e ziyaret
Bölgesel

Bucak Gençlik Merkezi'nden NNC Haber'e ziyaret

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Bucak Gençlik Merkezinden, gazetemize ziyarette bulundu.

Dünya Basın Federasyonu Üyesi Gazeteci Ferhat Aydoğan’dan Meslektaşlarına Mesaj
Bölgesel

Dünya Basın Federasyonu Üyesi Gazeteci Ferhat Aydoğan’dan Meslektaşlarına Mesaj

Dünya Basın Federasyonu Üyesi Gazeteci Ferhat Aydoğan vatandaşlarımızın haber alma hakkı için fedakârca çalışan tüm basın mensupları olan meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Başkan Mustafa Oğuz'dan NNC Haber'e ziyaret
Bölgesel

Başkan Mustafa Oğuz'dan NNC Haber'e ziyaret

AK Parti Bucak İlçe Başkanı Mustafa Oğuz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla beraberindeki heyet ile birlikte gazetemize ziyarette bulundu.

Milletvekili A. Adayı Safa Sönmez'den NNC Haber'e ziyaret
Bölgesel

Milletvekili A. Adayı Safa Sönmez'den NNC Haber'e ziyaret

İYİ Parti Burdur Milletvekili Aday Adayı Safa Sönmez, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla beraberindeki heyet ile birlikte gazetemize ziyarette bulundu.

MAKÜ'de 10 Ocak çalışan gazeteciler günü yemeği
Bölgesel

MAKÜ'de 10 Ocak çalışan gazeteciler günü yemeği

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ) 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla akşam yemeği düzenlendi.

Vali Ali Arslantaş Burdur basınını unutmadı
Bölgesel

Vali Ali Arslantaş Burdur basınını unutmadı

Türk basın tarihine geçen özel günlerden biri olan, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde dün Burdur Valiliği, Vali Arslantaş’ın liderliğinde Burdur basını ile bir araya geldi.