Burdur / Burdur

Başkan Ercengiz Engelli vatandaşlarla bir araya geldi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Burdur Belediyesi, engelli vatandaşlar ve aileleri için yemek düzenledi.

Başkan Ercengiz Engelli vatandaşlarla bir araya geldi

Burdur Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, engelli vatandaşlar ve aileleri için yemek düzenlendi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Burdur Belediyesi tarafından engelli ve vatandaşlar ve aileleri için yemek düzenlendi. Cumhuriyet Yaşam Merkezinde engelli vatandaşlar onuruna düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Burdur Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Divarcı, Belediye Meclis Üyeleri ve engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı.

Programda konuşan Başkan Ercengiz “Geçen yıl yine bu salonda daha önceki yıllarda olduğu gibi sizlere bir takım sözler verdik. Bu sözlerimizi yerine getirebilmek için gayretlerimizi ortaya koymuştuk. Şükürler olsun sözlerimizi bir bir yerine getiriyoruz. Bir enegelli bakım evinin sözünü vermiştik. Kent Konseyimiz ile başladık Eylem Hanım ve arkadaşları o işin başına geçtiler bizde gerekli desteği sağladık. Kent Merkezimizde Cumhuriyet Parkımızın hemen altında sizlere bir danışma merkezini oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Geçen yıl sizlere burada planlarını projelerini sunmuştuk. O plan ve projelerde gösterdiğimiz rehabilitasyon merkezine dönüştürebileceğimiz gündüz engelli bakım evimizde de hemen hemen son noktaya geldik. İnşallah bu ayın sonunda da engelli gündüz bakım evimizin bina işlerinin işlemleri tamamlanmış olacak. Bir yanda da tefrişatı için hazırlığımızı yapacağız. Bir taraftan bahçe düzenlememizi yapacağız. Engelli dostlarımızın özelliklede ailelerimizin rahatça gönül rahatlığı ile yaşayıp yaşatabileceği bir alanı da bu ayın sonunda kazandıracağız. Engelsiz kafemizi açacağız. Belediye personelimizin işbirliği ile engelli dostlarımız ile işletmek üzere sözünü verdiğimiz engelsiz kafemizi hep birlikte hizmete açacağız. Engelli gündüz bakım evimizin alanının uzak olması bu alanda hizmet üretebilmemizde ulaşımda sıkıntının olması ihtimalini ortadan kaldırmak üzere engelsiz taksimizi de bütçemize aldık. En kısa zamanda sizlerin bizleri aradığı zaman ne zaman isterse engelli yakınınızı engelli dostumuzu istediği alandan alıp kent merkezimize bırakabileceğimizi bir engelsiz taksiyi de önümüzdeki günlerde sizlere kazandıracağız. Sizlere söz verdiğimiz gibi bunları başarabilmenin de haklı gururunu yaşıyoruz. Burada bir teşekkürü de hiç Burdur’u tanımamış Burdur’u ömründe hiç görmemiş ama Burdur’daki engelli dostları için cebinden milyonlarca lirayı harcayan Metin Ürkmez beye yapmak istiyorum. İstanbullu bir işadamı bir şekilde yolumuz kesişti bizi buldu ve Burdur’a bir engelli gündüz bakımevini ve bir kreşi kazandırmak üzere bütün kaynağını seferber etti. Bir engelli yakınının ne demek olduğunu sizler kadar bilmemiz mümkün değil. Sizlerle buluştukça sizlerin sıkıntılarını alabildikçe sizlerden bunları duydukça bu sıkıntıları gidermek için projelerimizi çoğaltmaya çalışıyoruz. Yine birlikte olacağız. Kent Konseyimizle, engelli yakınlarımızla, dostlarımızla rehabilitasyon merkezimizle sizlerin her türlü derdine sıkıntısına çare bulabilmek için çalışmaya devam edeceğiz. Dünya engelliler günü tüm engelli dostlarımızın ve yakınlarının ve hatta birer engelli adayı olan her birimizin engelliler günü kutlu olsun. İyi varsınınız iyi ki geldiniz” dedi.

Haberin fotoğrafları için tıklayın

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, farkındalık yaratmak için yürüyüş düzenlendi.
Bölgesel

Bucak’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, farkındalık yaratmak için yürüyüş düzenlendi.

Özel Bucak Engelli Bakım Merkezi, Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Meleklerim Engelliler Derneği, Bucak Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü AR-FEN Koleji iş birliği ile engelliler ve engelsizlerin katılımı ile farkındalık yürüyüşü yapıldı.

Başkan Ercengizle minikler arasında keyifli sohbet
Yerel Yönetim

Başkan Ercengizle minikler arasında keyifli sohbet

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, belediye çalışmalarını izleyen ilkokul çocukları ile sohbet ederek, çocukların taleplerini dinledi.

Burdur Belediye Başkanı Ercengiz, Muhtarlar ile bir araya geldi
Yerel Yönetim

Burdur Belediye Başkanı Ercengiz, Muhtarlar ile bir araya geldi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 35 Mahalle muhtarı ile bir araya geldi

Burdur İtfaiyesi Minikleri Ağırladı
Bölgesel

Burdur İtfaiyesi Minikleri Ağırladı

Burdur Belediye İtfaiyesi, 75.Yıl Cumhuriyet Anaokulunda eğitim gören minikleri ağırladı. İşte detaylar...

Burger King ikinci kez Burdur'da hizmete başladı
Bölgesel

Burger King ikinci kez Burdur'da hizmete başladı

Burdur'da daha önce hizmet veren Burger King, yeniden Burdur'da hizmet vermeye başladı.

Burdur'da kadınlar türbede mahsur kaldı
Bölgesel

Burdur'da kadınlar türbede mahsur kaldı

Burdur'da türbeye giden üç kadının içeride mahsur kalması üzerine itfaiye ekipleri seferber oldu.