Burdur / Bucak

Bucak Belediyesi'nden asfalt ve parke yol hamlesi

Burdur'un Bucak ilçesinde belediye çalışmalarını hızlandırarak, 2022 asfalt sezonuna hızlı giriş yaptı.

Bucak Belediyesi'nden asfalt ve parke yol hamlesi

Bucak Belediyesi 2022 asfalt sezonuna hızlı giriş yaptı. Mehmet Akif Mahallesinde, Fatih Mahallesinde ,Mimar Sinan Mahallesinde ve Barbaros Mahallesinde bu sezon yaklaşık 15 km asfalt dökümü geçekleştirildi. Parke yol yapım çalışmaları iki ayrı ayrı koldan devam ediyor.

Asfaltlama ve parke çalışmaları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Emrullah Ünal  “İlçemizde bu sezon asfaltlama çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Mehmet Akif Mahallesinden başladığımız asfaltlama çalışmalarımıza Fatih Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi ve Barbaros Mahallesinde devam ettik. Bu sezonda şimdiye kadar yaklaşık 15 km asfalt dökümü gerçekleştirdik. Ekiplerimiz Barbaros Mahallesinde asfaltlama çalışmalarına aralıksız devam ediyorlar. İlçemiz genelinde asfaltlama çalışmalarında öncelikle kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu, Telekom, elektrik ve doğalgaz gibi alt yapı çalışmaları tamamlanmış, cadde ve sokaklarımızda asfaltlama çalışması yapıyoruz. Bu sezon sonuna kadar hava şartlarının müsait olduğu sürece asfaltlama çalışmalarımızı sürdürerek 30 km üzerinde asfaltlama çalışması yapmayı hedefliyoruz. “ dedi.

PARKE YOL YAPIM ÇALIŞMALARI İKİ AYRI EKİP YÜRÜTÜLÜYOR

İlçe genelinde yürütülen parke yol yapım çalışmalarına da değinen Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Yaz sezonunu en iyi şekilde değerlendirmek için tüm ekiplerimizle sahadayız. Asfaltlama ekiplerimiz Barbaros Mahallesinde çalışmalarını sürdürürken parke yapımını da iki ayrı ekiple Alaattin Mahallesi ve Zeliha Tolunay Yüksek Okulunda parke yapım çalışmalarına devam ediyor. Alaattin Mahallesindeki ekibiz 25 nolu sokakta çalışmalarını tamamladı, 1 nolu sokakta parke döşeme çalışmaları devam ediyor. Diğer bir ekibimiz Yunus Emre Mahallesinde 844, 847, 836, 823, 828 ve 801 sokakta çalışmalarını tamamlayarak, Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu bahçesinde parke döşeme çalışmalarına devam ediyorlar. Hava şartları müsait olduğu sürece bu sezonumuzu en verimli şekilde değerlendirerek , ilçemiz genelinde bir çok cadde ve sokağımızı parke ile kaplamayı planlıyoruz.” dedi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak'ta 7'den 70'e yardım seferberliği
Bölgesel

Bucak'ta 7'den 70'e yardım seferberliği

Burdur'un Bucak ilçesinde vatandaşlar, depremin 3. gününde bölgeye gönderilmek üzere yardım malzemeleri getiriyor.

Bucak'tan deprem bölgesine 13 tır yardım
Yerel Yönetim

Bucak'tan deprem bölgesine 13 tır yardım

Burdur'un Bucak ilçesinde deprem bölgesine destek olmak için başlatılan yardım kampanyasıyla bölgeye 13 tır gönderildi.

Deprem bölgesinde kefen ihtiyacı var!
Bölgesel

Deprem bölgesinde kefen ihtiyacı var!

Deprem bölgesine kefen göndererek yardım etmek isteyenler Bucak Belediyesi Mezarlık Müdürlüğüne ulaşabilirler.

Bucak'ta yardım toplama merkezi değişti
Yerel Yönetim

Bucak'ta yardım toplama merkezi değişti

Burdur'un Bucak ilçesinde deprem bölgesi için başlatılan yardım kampanyası hız kesmeden sürüyor.

Bucak Belediye Meclisinden depremle ilgili ortak bildiri
Bölgesel

Bucak Belediye Meclisinden depremle ilgili ortak bildiri

Burdur'un Bucak ilçesinde 10 ilde büyük yıkıma sebep olan deprem sonrasında bölgeye akın akın yardım ve destek giderken, daha fazla ne yapılabilir diye de çalışmalar sürüyor.

Burdur Bucak'tan 4 tırlık yardım deprem bölgesine gidiyor
Bölgesel

Burdur Bucak'tan 4 tırlık yardım deprem bölgesine gidiyor

Kahramanmaraş merkezli 7.7'lik depremde etkilenen vatandaşlar için Burdur'un Bucak ilçesinde toplanan yardımlar yola çıktı.