Burdur / Bucak

Bucak Belediyesi'nden Bocce Sahası

Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencilerinden gelen talep doğrultusunda Bucak Belediyesi, okul bahçesini “bocce” sahasına çevirdi.

Bucak Belediyesi'nden Bocce Sahası

Bucak Belediyesi, Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencilerinden gelen talep doğrultusunda okul bahçesini “bocce” sahasına çevirdi. Belediye Başkanı Emrullah Ünal, sporun her türlü dalını önemsediklerini belirterek, göreve geldikten sonra ilk yaptıkları çalışmalarından birinin spora yönelik yatırımlar olduğunu söyledi.

Bu kapsamda daha önce Bucak’ta olmayan birçok spor dalıyla ilgili hızlı bir hareketle altyapı oluşturduklarını kaydeden Başkan Ünal, “Örneğin şehrimizde 20 tane semt sahası oluşturduk. 1 tane UEFA standartlarında saha yaptık. Şuanda yüzme havuzu ve 4’lü soyunma bina inşaatımız devam ediyor. Onun dışında da sporcularımızı destekliyoruz.”dedi.
Başkan Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “Değişik spor dallarına yönelik çalışmalar yapmaya gayret gösteriyoruz. Her yaştan vatandaşımızın ilgisini çekeceğine inandığımız bocce sporunu ilçemizde yaygınlaştırmak için de çalışmalarımız devam edecek. Açık ve kapalı alan gözetilmeksizin, her yaşa hitap eden bocce; basit malzemeler ile her ortamda oynanabiliyor. Bocce, içinde sayısız egzersizlerin yer aldığı, bireylerin serbest zamanlarında sağlık, psikolojik, fiziksel ve sosyal faydalar elde etmek amacı ile zorlama olmaksızın yapılabileceği bir rekreasyon sporudur. Bu sporun çocuklarımıza en büyük faydası ise el, göz ve beyin üçlü koordinasyonunun gelişimine katkı sağlamasıdır. Bu spor özel çocuklarımıza da büyük faydası bulunuyor. Özgüveni ve özsaygıyı arttırdığı gibi psikolojik gelişim üzerinde de potansiyel bir etkiye sahiptir" ifadelerini kullandı.

Bocce Nasıl Oynanır?

Bocce'nin amacı, attığınız/yuvarladığınız toplarınızın hedef topa (pallinoya) yakın olmasını sağlamaktır. Rakip toplarından hedef topa daha yakın olarak atılan her top için bir puan alınıyor ve 13 puan alan oyuncu oyunu (maçı) kazanıyor. Eğer rakibin topu hedef topa daha yakınsa ve sizin yuvarlamanız olanaksızsa hedef topu ya da rakip topu vurmak için de atış yapılabilmektedir. Bocce sporu dört farklı oyun sisteminden oluşmaktadır. Bunlar; Raffa, Volo, Petank ve Çim Topudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak'ta İngilizce Sosyal Alanı ve Açık Kütüphane Açılışı Gerçekleşti
Bölgesel

Bucak'ta İngilizce Sosyal Alanı ve Açık Kütüphane Açılışı Gerçekleşti

Bucak Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Erasmus akreditasyon üyesi okul olarak İngilizce Sosyal Alanı ve açık kütüphane açılışı gerçekleştirildi.

Akdeniz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Bir Yenilik Daha
Bölgesel

Akdeniz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Bir Yenilik Daha

Akdeniz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi kapsamında 2019-2020 yılı itibariyle hasta ve yaşlı hizmetleri alanı mesleki açık öğretim lisesi açılmıştır.

Burdur'da 'İlk evim arsa' projesinde kura çekimi ne zaman?
Bölgesel

Burdur'da 'İlk evim arsa' projesinde kura çekimi ne zaman?

“İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinde yer alan 1 milyon konut arsası kura çekimlerinin 1 Şubat 2023 Çarşamba günü başlıyor. Burdur'da kura çekimi ise 2 Şubat günü yapılacak.

Bucak Sağlık Hayat Merkezinde muhtarlar bel boyun egzersizi yaptı
Sağlık

Bucak Sağlık Hayat Merkezinde muhtarlar bel boyun egzersizi yaptı

Bucak İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezinde mahalle muhtarlarının katılımıyla Fizyoterapist Hasan Kurt tarafından bel boyun egzersizleri yaptırıldı.

Burdur'da bakımını yaptığı kortlarda tenis oynuyor
Spor

Burdur'da bakımını yaptığı kortlarda tenis oynuyor

Burdur’da Tenis Kortlarında görevli Galip Kaya (52) önceleri hiç ilgilenmediği Tenis sporunu yapmaya başladı.

Burdur Bucak'ta kaza; 1 yaralı
3. Sayfa

Burdur Bucak'ta kaza; 1 yaralı

Burdur ili Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.