Burdur / Bucak

Bucak Salebi Tescillendi, Bucak Belediyesi belgeyi aldı

Bucak Belediyesi, Antalya'da düzenlenen organizasyonda Bucak Salebi tescil belgesini aldı, Tosmankara helvası, Çanak Ekmeği ve Bucak Tarhanası için görüştü

Bucak Salebi Tescillendi, Bucak Belediyesi belgeyi aldı

Bucak Belediyesi Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) öncülüğünde Antalya’da düzenlenen “Uluslararası Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi”nde Bucak Salebinin tescil belgesini aldı. Kongrede misafirlere Bucak salebi ikram edildi. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal program çercevesinde tosmankara helvası, çanak ekmeği ve Bucak tarhanasının da coğrafi işaret belgesi alması için yetkililerle görüştü.
Uluslararası Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO), Gürcistan Fikri Mülkiyet Merkezi ve Azerbaycan Fikri Mülkiyet Ajansı işbirliğiyle Antalya’da düzenlenen sempozyuma birçok ülkeden temsilciler katıldı.
TÜRKPATENT Başkanı Cemil Başpınar, sempozyumun açılışında coğrafi işaretlerin önemine dikkati çekti.
Etkinlikte 10'dan fazla ülkeden katılımcının yer aldığını belirten Başpınar, "Gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde coğrafi işaret potansiyelini yukarıya taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.
Açılış konuşmalarının ardından yakın zamanda tescil alan 25 ürün için coğrafi işaret tescil belgesi takdim töreni gerçekleştirildi ve sonrasında coğrafi işaretli ürünlerin yer aldığı sergi gezildi.
Uluslararası Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisinde katılımcılara Bucak Salebi ikram eden Belediye Başkanı Emrullah ÜnalSempozyumda katılımcılara Bucak salebi ikram ediyoruz. Salebimiz katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Tescil Belgesi bizleri bir kez daha gururlandırdı. Bucak Salebi Bucak Ticaret ve Sanayi Odası, Bucak Belediyesi ve Bucak Kaymakamlığı olarak ve üç kurum adına tescillendi. Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Hasan Yalçın Meçikoğlu ve yönetim kurulu üyelerine, Bucak Kaymakamımız Sayın Erol Tanrıkulu’na ve Bucak ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bucak Salebi Tescillendi, Bucak Belediyesi belgeyi aldıBucak Salebi Tescillendi, Bucak Belediyesi belgeyi aldı

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

SALEPÇİ SÜLEYMAN ALTINDAL “BUCAK SALEBİ CORONA VİRÜSÜNE EN ETKİLİ İLAÇTIR”
Tanıtım

SALEPÇİ SÜLEYMAN ALTINDAL “BUCAK SALEBİ CORONA VİRÜSÜNE EN ETKİLİ İLAÇTIR”

Çin'den dünyaya yayılan Corona Virüsü Türkiye'de de görüldü. Osmanlı'dan günümüze gelen içecek salep sağlık açısından çok önemli bir şifa deposu. Salebin bağışıklık sistemine iyi geldiği bilinmektedir.

BAŞKAN MEÇİKOĞLU’NDAN TOBB BAŞKANINA BUCAK SALEBİ
Bölgesel

BAŞKAN MEÇİKOĞLU’NDAN TOBB BAŞKANINA BUCAK SALEBİ

BAŞKAN MEÇİKOĞLU, MECLİS ÜYELERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİNDE TOBB BAŞKANI M.RİFAT HİSARCIKLIOĞLU İLE BİR ARAYA GELDİ.

BUCAK SALEBİ TANITIM VE ÇOĞRAFİ İŞARET (MAHREÇ) BAŞVURUSU YAPILDI.
Tanıtım

BUCAK SALEBİ TANITIM VE ÇOĞRAFİ İŞARET (MAHREÇ) BAŞVURUSU YAPILDI.

Salebin merkezi olan Bucak'ta, Toros Dağlarının yüksek kesimlerinden özenle toplanan yabani orkide bitkisinin yumrularından elde edilen salep için Çoğrafi İşaret (mahreç) başvurusunda bulunuldu.

Bucak Salebine Patent Başvurusu Yapılacak
Bölgesel

Bucak Salebine Patent Başvurusu Yapılacak

Yılda 20 ile 40 ton arası salep tüketimi bulunan Türkiye’de, talebin büyük bir bölümünü karşılayan Bucak salebine patent başvurusu yapılacak.

2020 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE SALEP ve CEVİZ EZMESİ ARASI
Bölgesel

2020 YILI BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE SALEP ve CEVİZ EZMESİ ARASI

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur TBMM Genel Kurulundaki bütçe görüşmelerinin 5. Turunda Burdur’un yöresel ürünlerini Bakanlara, Grup Başkan Vekillerine, Milletvekillerine ikram ederek Burdur’un tanıtımına katkı sağladı.

MEŞHUR BUCAK SALEBİ HAKKINDA
Bölgesel

MEŞHUR BUCAK SALEBİ HAKKINDA

Salep, bazı yabani orkide türlerinin kök yumrularından, bir dizi işlemden sonra öğütülerek elde ediliyor. Yüzyıllardır geleneksel hekimlikte, drog olarak ve gıda sektöründe katkı maddesi olarak çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Salep kış aylarının adeta vazgeçilmezi. Faydaları saymakla …