Burdur / Bucak

Bucak'ta minik öğrenciler için karne günü

Bucak İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren Oğuzhan Kur’an Kursu’nda eğitim gören 4-6 yaş arası minikler için Karne Günü etkinliği düzenlendi.

Bucak'ta minik öğrenciler için karne günü

Burdur'un Bucak ilçesinde İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren Oğuzhan Kur’an Kursu’nda eğitim gören 4-6 yaş arası minikler için Karne Günü etkinliği düzenlendi.
19 Ocak Perşembe günü saat 11.00’de düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu, İlçe Müftüsü İbrahim Keser, Bucak Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Müdürü İsmail Besili, din görevlileri, minik öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşma yapan İlçe Müftüsü İbrahim Keser, okumanın, dini bilgiler öğrenmenin ve bu eğitimleri erken yaşta almanın önemi hakkında bilgi verdi. Katılımcılara 4-6 yaş Kur’an Kurslarının önemini anlattı. 4-6 yaş grubuna hitap eden sınıfları çoğaltarak eğitimlere devam edeceklerini bildirdi.
İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu, programda yaptığı konuşmada, her anne-babanın çocuklarının iyi eğitim görmesini ve ahlaklı bireyler olarak yetişmesini isteyeceğini belirterek erken yaşta alınan dini eğitimin çocuğun gelecek hayatında muhakkak olumlu etkilerinin görüleceğini belirtti.
Konuşmaların ardından Oğuzhan Kur’an kursunda 2022-2023 eğitim öğretim yılı 1. dönem eğitimini tamamlayan minik öğrenciler gösterilerini sergiledi.
Minik öğrencilerin “Değerler Eğitimi” dersi kapsamında hazırladığı gösteri, katılımcılardan büyük alkış aldı. Miniklerin Türk Bayraklı gösterisi ile karne günü etkinliği sona erdi.

Bucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günüBucak'ta minik öğrenciler için karne günü

Kanal15

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak'ta iftar öncesi programı
Bölgesel

Bucak'ta iftar öncesi programı

İlk iftar öncesinde NNC Haber üzerinden yayınlanan canlı yayında Bucak İlçe Müftülüğü iftar öncesi programı sizlerle;

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Programı
Etkinlik

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Programı

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" münasebetiyle İlçe Müftülüğü Konferans Salonu'nda "Doğal Afetler , Olağanüstü Haller ve Kadın" temalı konferans düzenlendi.

Bucak KYK Yurdunda Berat Kandili Özel Programı
Etkinlik

Bucak KYK Yurdunda Berat Kandili Özel Programı

Burdur'un Bucak ilçesinde Müftülük tarafından, Berat Kandili vesilesiyle KYK Yurdunda yatsı namazına müteakip depremzede vatandaşlara 'Berat Kandili Özel Programı' düzenlendi.

Bucak'ta Cuma Namazı bağışları AFAD'a gönderildi
Bölgesel

Bucak'ta Cuma Namazı bağışları AFAD'a gönderildi

Bucak İlçe Müftülüğü’nden yapılan açıklamada yaşanan deprem felaketi sonrasında ilçe genelinde cuma namazı sonrasında toplanan bağış miktarı, AFAD’a gönderildi.

Bucak İlçe Müftülüğü personeli deprem bölgesinde
Bölgesel

Bucak İlçe Müftülüğü personeli deprem bölgesinde

Kahramanmaraş'ta yaşanan deprem sonrasında Bucak İlçe Müftülüğü gönüllüleri yola çıktı.

Bucak'a atanan müftü İbrahim Keser Göreve Başladı
Bölgesel

Bucak'a atanan müftü İbrahim Keser Göreve Başladı

Antalya'nın Serik İlçesinden Bucak'a atanan İbrahim Keser, Bucak'taki görevine başladı.