Burdur / Bucak

BUCAKLI VATANDAŞLARDAN VEFA SOSYAL DESTEK GRUBUNA TEŞEKKÜR

Sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstü ve kronik hastaların ihtiyaçlarını Vefa Sosyal Destek grupları gideriyor.

BUCAKLI VATANDAŞLARDAN VEFA SOSYAL DESTEK GRUBUNA TEŞEKKÜR

Sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstü ve kronik hastaların ihtiyaçlarını Vefa Sosyal Destek grupları gideriyor. Burdur’un Bucak İlçesinde de Bucak Vefa Sosyal Destek Grubu, Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu Başkanlığında oluşan grup belediye, emniyet ,jandarma orman, tarım, vakıf, milli eğitim ve müftülük kamu çalışanları ile mahalle ve köy muhtarlarından oluşuyor. Vatandaşlar Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Cemal Acar’ın sekretaryasını yürüttüğü Vefa Sosyal Destek grubuna ; 112, 155, 156 ve 199 u arayarak ulaşıyorlar. İstenilen talepler de saha çalışanları ile ivedilikle karşılanıyor .

VATANDAŞLARIN KAPISINA KADAR GÖTÜRÜLEN HİZMET

Vefa Sosyal Destek grupları, yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 ve üzeri yaştaki kişilerle kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Evlerinden çıkamayan vatandaşlara tüm ihtiyaçlarını temin ederek evlerine kadar götüren Vefa Sosyal Destek Grubu vatandaşların sevgisini ve gönlünü de kazanmış durumda.

GRUPTA HANGİ KURUMLAR VE KAÇ KİŞİ GÖREV YAPIYOR?

65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı ile mağdur olmamaları için ivedilikle oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, ilk günden bugüne yoğun bir şekilde çalışarak evlerinden çıkamayan vatandaşlara hizmetleriyle bir vefa örneği oldular.

Yukarıdaki kategoriye giren vatandaşların ihtiyacı olması halinde ve de özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması, temel ihtiyaçlarını karşılamaları için Vali/Kaymakamların başkanlığında Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturuldu. Bucak’ta oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu Bucak Kaymakamlığına bağlı olarak 16 araç, 43 ekip, 175 personel ile Bucaklı vatandaşlar için hizmet ettiler.

İlk oluşturulduğu günden bu yana çalışmalarını sürdüren Vefa Sosyal Destek Grupları, sokağa çıkma yasağı ilan edilen Ramazan Bayramı boyunca evlerinde kalan Bucaklı vatandaşların ekmek ihtiyacından ilaç ihtiyacına kadar bütün ihtiyaçlarını karşıladılar.

Yasak süresince açılan tüm talepleri karşılayarak vatandaşların sevgisini kazanan Vefa Sosyal Destek Grubuna Bucaklı vatandaşların da teşekkürlerinin de onları mutlu edeceğini inanıyoruz.

İlk günden bu yana hizmet edildiğini söyleyen 69 yaşındaki Ahmet Amca, “Öncelikle hükümetimize çok teşekkür ediyorum. Küçüklerimizin bizlere bakıp koruyup kollamasını sağladıkları aracı oldukları için mutluluk duyuyorum. Her aradığımda dinleyerek tüm taleplerimi karşılayarak evime kadar getirdikleri için kardeşlerime çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Her ihtiyacı olduğunda tek telefonla bütün isteklerini karşıladıklarını belirten 76 yaşındaki Fatma Teyze, “onları görünce kendi çocuğum gelmiş gibi seviniyorum. Güler yüzleri ile hiç bir talebimi geri çevirmeden yardıma koştular. Onlar olmasaydı bu süreçte çok zorluk çekerdik” şeklinde konuştu.

4 günlük sokağa çıkma yasağı süresi içerisinde evlerinden çıkamayan vatandaşların da her türlü talebini yerine getiren Vefa Sosyal Destek Grubu personeline verdikleri hizmetten dolayı yasakta durmadan yorulmadan hizmeti hiç aralıksız sürdürdüler…

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak'ta voleybol turnuvasına rekor katılım
Spor

Bucak'ta voleybol turnuvasına rekor katılım

Burdur'un Bucak ilçesinde “Kadına Şiddete Blok Ol” Voleybol Halk Turnuvasına rekor katılım gerçekleşti.

MÜJDELİ HABER GELDİ BUCAK’TA PARK YASAĞI KALKIYOR!
Bölgesel

MÜJDELİ HABER GELDİ BUCAK’TA PARK YASAĞI KALKIYOR!

Bucak Kaymakamlığı’nca 30 Mayıs Cumartesi günü alınan Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre, yol kenarlarına araç parkı yasaklanan Bucak İlçesinde yasak kalkıyor.

Genç Kızı Darp Eden Bekçi Açığa Alındı
Bölgesel

Genç Kızı Darp Eden Bekçi Açığa Alındı

Bucak Kaymakamlığından Yazılı Açıklama..

CUMA NAMAZINI BUCAK’TA 13 BİN KİŞİ KILACAK
Bölgesel

CUMA NAMAZINI BUCAK’TA 13 BİN KİŞİ KILACAK

Bucak Kaymakamlığı, 29 Mayıs’ta Cuma namazı kılınabilecek yerleri ve camileri açıkladı. Listelerde verilen yerlerde namaz kılabilecek kişi sayılarını da açıklayan Bucak Kaymakamlığı toplamda namaz kılabilecek kişi sayısının da 13 bin 200 olduğunu belirtmiş oldu.

BUCAK’TA EFELİ 19 MAYIS ÇOŞKUSU
Etkinlik

BUCAK’TA EFELİ 19 MAYIS ÇOŞKUSU

Burdur’un Bucak ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı çoşku ile kutlandı.

Her Gün Sokağa Çıkma Yasağı Kararı Alındı
Bölgesel

Her Gün Sokağa Çıkma Yasağı Kararı Alındı

Cuma Namazı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasakların alınabileceğini duyurmuştu.