Burdur

Burdur'da köylülerden farkındalık

Burdur'da anlamlı haftada köylüler yürüyüş ve egzersiz hareketleri yaparak farkındalık oluşturdu. İşte detaylar...

Burdur'da köylülerden farkındalık

Burdur’da Dünya Böbrek Günü ve Pulmoner Rehabilitasyonu Haftası çerçevesinde, "Herkes için böbrek sağlığı” mesajıyla köylüler yürüyüş ve egzersiz hareketleri yaparak farkındalık çalışması gerçekleştirdi.
Böbrek sağlığı konusunda toplum bilincini artırmak, kronik böbrek hastalığında erken tanının önemini vurgulamak ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla; günümüzde uzun süreli solunum hastalıklarının tıbbi tedavisinin standart bir bileşeni olarak kabul edilen Pulmoner Rehabilitasyon ve bu hastalarının fiziksel ve psikolojik durumlarını düzeltmek ve sağlığı iyileştirmek, toplumun bilgilendirilmesi, farkındalıklarının artırılması adına "Pulmoner Rehabilitasyon ile Nefes Al, Hareket Et, Yaşadığını Fark Et" teması ile Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Taşkapı köyünde yürüyüş etkinliği düzenlendi.
Yürüyüş sonrası Fizyoterapist Tarık Yıldız, köy halkına herkesin evde uygulayabileceği hareketleri gösterdi. Egzersiz sonrasında, düzenli egzersizin, sağlıklı beslenmenin, vücut ağırlığının kontrolünün sağlanması önerilerinde bulunularak katılımcılara adımsayar dağıtıldı. Köy muhtarı Osman Onay’ın almış olduğu ayranlar da yeterli sıvı alımının önemi gereği vatandaşlara ikram edildi.
Yürüyüşe; İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ayla Kılıç, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi çalışanı Selma Kalkan, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi personeli Kezban Küpük, Ayşe Akman ve Taşkapı köyü ebesi Atiye Durmaz ve köy halkı katıldı.

Burdur'da köylülerden farkındalıkBurdur'da köylülerden farkındalıkBurdur'da köylülerden farkındalıkBurdur'da köylülerden farkındalıkBurdur'da köylülerden farkındalıkBurdur'da köylülerden farkındalık

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur'da miniklere sağlıklı beslenme eğitimi
Bölgesel

Burdur'da miniklere sağlıklı beslenme eğitimi

Burdur'da İl Sağlık Müdürlüğü vatandaşları bilgilendirmeye ve sağlığın her alanında sahada olmayı sürdürüyor.

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü unutmadı; Ahde vefa örneği
Bölgesel

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü unutmadı; Ahde vefa örneği

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü’nün yöneticileri Ahde vefa örneği göstererek, emekli olan ve hayatını bu mesleğe adamış doktorları evlerinde ziyaret ettiler.

Burdur İl Sağlık Müdürlüğünden 14 Mart ziyaretleri
Bölgesel

Burdur İl Sağlık Müdürlüğünden 14 Mart ziyaretleri

Burdur İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Sırrı Şenbayram ve sağlık yöneticileri, Vali vekili Ahmet Mailoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Burdur ekibi Bakan Koca ile fotoğraf çektirdi
Sağlık

Burdur ekibi Bakan Koca ile fotoğraf çektirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, deprem bölgesinde üstün gayret ve çalışmalar yapan Burdur 112 ve UMKE ekibi ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Burdur'da 112 Acil Sağlık Hizmetlerine saha değerlendirmesi
Sağlık

Burdur'da 112 Acil Sağlık Hizmetlerine saha değerlendirmesi

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü, saha değerlendirmeleri ile istasyonların teknik ve tıbbi donanımları en üst seviyede tutmayı amaçlıyor. İşte detaylar...

Burdur İl Sağlık Müdürlüğünden Farkındalık
Etkinlik

Burdur İl Sağlık Müdürlüğünden Farkındalık

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü, 4 Mart Dünya Obezite Günü kapsamında duyarlılık için çeşitli etkinlikler düzenlendi.