BUTSO’da yurt ve apart sorunu masaya yatırıldı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik'in organizasyonuyla apart işletmecileri, esnaflar ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) yönetimi bir araya geldi.

BUTSO’da yurt ve apart sorunu masaya yatırıldı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik'in organizasyonuyla apart işletmecileri, esnaflar ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) yönetimi bir araya geldi.

BUTSO'nun ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda konunun tarafları beklenti ve taleplerini birinci ağızdan ilettiler. Toplantıda her iki taraf da BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik'e konu hakkında gösterdiği hassasiyet için teşekkür ettiler.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ömer Tekşen ve Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp; sivil toplum kuruluşu başkan ve üyelerinin, Burdur ve Bucak'tan toplantıya katılan esnafların, apart sahiplerinin, işletmecilerin sorularını yanıtladı, talepleri hakkında cevaplar verdi ve notlarını aldılar.

TALEP VE ÖNERİLER GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda; Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin merkez ve ilçelerdeki öğrenci sayısı, KYK'larda kalan öğrenci sayısı, MAKÜ'de son yıllarda açılan yeni bölümler, ilçelerde değişiklikler yapılmasıyla eğitim- öğretimin devam etmesi, akademisyen sayısı, öğrenci ailelerinin ekonomik durumları, öğrencilerinin kent merkezindeki işletmeleri tercih etmemeleri, öğrencileri kent merkezine çekecek kampanyaların yapılması, çoğu apart ve pansiyonların doluluk oranları, KYK'ların yapım mevzuatı ile MAKÜ Yönetimin bağlantısının olmaması, kafeterya tarzı işletmelerin ekonomik anlamda üniversitelilerden yeteri kadar ciro yapmamaları, yol ekonomisi, yurtlara son giriş saatlerinin erken olması, kampüs üniversitesinin şehir üniversitesinden farkları, öğrencilerin haftada kaç gün ders yaptıkları, uygulamalı eğitimler, kampüs- şehir uzaklığı, halk otobüsü tarife ve saatleri, kampüs içerisindeki sosyal donatılar, cezaevinin ilerleyen tarihte taşınmasından sonraki mevcut yerinin değerlendirilmesi süreci ve de diğer bazı ekonomik ve akademik konular görüşüldü.

Toplantıda BUTSO Başkan Yardımcısı Hüseyin Yardım, BUTSO Meclis Başkanı Ömer Çeliker'in yanı sıra BUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundular.

BUTSO’da yurt ve apart sorunu masaya yatırıldıBUTSO’da yurt ve apart sorunu masaya yatırıldı

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

'Faizsiz kredi desteği programı' BUTSO'da tanıtıldı
İş Dünyası

'Faizsiz kredi desteği programı' BUTSO'da tanıtıldı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Toplantı Salonunda Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) Faizsiz Kredi Destek Programı’nın tanıtımına devam edildi.

Burdur'un Kasım ayı ihracatı 20 milyon 702 bin 690 dolar
İş Dünyası

Burdur'un Kasım ayı ihracatı 20 milyon 702 bin 690 dolar

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Burdur'un Kasım ayı ihracatının 20 milyon 702 bin 690 dolar olduğunu söyledi.

BUTSO Heyeti TBMM ve Bakanlıklarda temasta bulundu
Bölgesel

BUTSO Heyeti TBMM ve Bakanlıklarda temasta bulundu

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) heyeti Ankara'da planlanan program kapsamında TBMM'de ve TC. Tarım ve Orman Bakanlığında temaslarda bulundu.

Zorlu, 'Kadının saygınlığı herkes için insanlık vazifesidir'
Etkinlik

Zorlu, 'Kadının saygınlığı herkes için insanlık vazifesidir'

Burdur KGK Başkanı Sevim Zorlu, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında açıklamada bulundu.

Başkan Yusuf Keyik'ten kadın girişimcilere ziyaret
İş Dünyası

Başkan Yusuf Keyik'ten kadın girişimcilere ziyaret

Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) kursiyerlerini, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, ziyaret etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na, BUTSO heyetinden ziyaret
İş Dünyası

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na, BUTSO heyetinden ziyaret

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanından oluşan heyet, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.