Antalya / Alanya

Gagavuz Belediyeler Birliği'nden Alanya ziyareti

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gagavuz Belediyeler Birliği heyetini Alanya’da ağırladı.

Gagavuz Belediyeler Birliği'nden Alanya ziyareti

Alanya Belediyesi, Gagavuz Belediyeler Birliği heyetini Alanya’ya ağırladı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile de bir araya gelen belediye başkanları, Alanya’da yapılan çalışmaları incelediler ve Başkan Yücel ile fikir alışverişinde bulundular.
Alanya Belediyesi’nin davetlisi olarak Gagavuz Belediyeler Birliği Başkanları Antalya'nın Alanya ilçesine geldiler. Kıpçak Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Garizan Oleg’in başkanlık ettiği heyette; Gaidar Belediye Başkanı Chiosea İlia, Joltai Belediye Başkanı Koşulinskii İlia, Baurçi Belediye Başkanı Carapirea Nikolai, Dezginja Belediye Başkanı Capsamun Vasili, Tomai Belediye Başkanı Topciu Fiodar, Kriet - Lunga Belediye Başkanı Caici Valentine, Çişmikioy Belediye Başkanı Jecova Sofia, Kırbaali Belediye Başkanı Cechir Vitali, GPB Sekreteri Caradag Liudmila yer aldı.

HEDİYELEŞME PROGRAMI YAPILDI

Heyeti ilk gün akşam Alanya Belediye Başkan Vekili Mustafa Tuna ve Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Alaettinoğlu ağırladı. Başkan Vekili Tuna heyet üyelerine hoş geldiniz diyerek Alanya İpek kozasından yapılmış tablo hediye etti. Belediye Başkanları da ülkelerinden getirdikleri özel hediyeleri takdim ettiler.

BELEDİYE BAŞKANLARI ALANYA’YA HAYRAN KALDILAR

Belediye Başkanları ikinci gününde Alanya gezisi yaptılar. İlk olarak Damlataş Mağarası’nı gezen başkanları daha sonra Başkan Yücel’in vizyon projelerinden olan Teleferik ile Tarihi Alanya Kalesi’ni gezdiler. Alanya Mutfak Kültür Evi’nde yöresel lezzetlerin tadına bakan belediye başkanları; Bedesten, Kızılkule ve Tersane gezisi yaptılar.
Emine Aba Restoran’da Alanya’nın yöresel yemeklerini tadan başkanlar, Alanya Belediyesi tarafından yapılan restorasyon çalışmaları ve projeleri de çok beğendiler.

BAŞKAN YÜCEL İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİLER

Gagavuz Belediyeler Birliği Üyesi başkanlar sabah kahvaltısında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile bir araya geldiler. Başkan Yücel ile fikir alışverişinde bulunan Belediye Başkanları Alanya’daki projeler hakkında bilgi aldılar.

YÜCEL: “SOYDAŞLARIMIZI KENTİMİZDE AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYDUK”

Gagavuz Belediyeler Birliği üyelerini Alanya’da ağırlamaktan onur duyduklarını belirten Belediye Başkanı Adem Murat Yücel şu ifadeleri kullandı; “Gagauz Belediyeler Birliği’nin değerli Belediye Başkanlarını Alanya’mızda ağırlıyoruz. Gagavuzya Belediyeler Birliği Başkanı ve Kıpçak Belediye Başkanı Oleg Garizan ve beraberindeki Gagavuzyalı 9 Belediye Başkanımıza Doğal, tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıttık. Kıymetli soydaşlarımızı Kentimizde ağırlamaktan onur duyduk. Birliğimizin daim olmasını diliyorum.
Gagavuzya Belediyeler Birliği’ne bağlı heyet, son ziyaretini muz bahçesine bakarak Alanya’nın tarımdaki gelişimini yakından inceleme fırsatı buldu.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Alanya İçin Bir Fikrim Var Projesi
Yerel Yönetim

Alanya İçin Bir Fikrim Var Projesi

Alanya Belediyesi tarafından şehirde yaşayan vatandaşların kente bakış açılarını öğrenmek için yarışma başlatıldı.

Alanya Mahmutlar'da projenin ikinci kısmı başladı
Yerel Yönetim

Alanya Mahmutlar'da projenin ikinci kısmı başladı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Mahmutlar Mahallesi’nde devam eden projeleri yerinde inceledi.

25 Kasım'da Alanya Belediyesinden seminer ve sergi
Etkinlik

25 Kasım'da Alanya Belediyesinden seminer ve sergi

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle Alanya Belediyesi tarafından “Kadın Üretirse” sergisi açıldı.

Alanya Belediyesi öğretmenleri kahvaltıda buluştu
Etkinlik

Alanya Belediyesi öğretmenleri kahvaltıda buluştu

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Alanya Belediyesi bünyesinde görevli öğretmenler kahvaltıda bir araya geldi.

Başkan Yücel, geleceğin sanatçılarıyla buluştu
Etkinlik

Başkan Yücel, geleceğin sanatçılarıyla buluştu

Alanya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM)’nin resim sınıfı öğrencileri, Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 17.’si düzenlenen Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu'na konuk oldu.

Başkan Yücel, engelli ve yaşlı vatandaşlara umudu oluyor
Yerel Yönetim

Başkan Yücel, engelli ve yaşlı vatandaşlara umudu oluyor

Antalya'nın Alanya ilçesi Akçatı Mahallesi'nde yolun yapılması, engelli ve oğlunu mutlu etti.