Antalya / Kepez

Kepez'e Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu

Kepez Belediyesi ve SELEKSAN İnşaat işbirliğiyle Çankaya Mahallesine kazandırılacak Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonunun temeli törenle atıldı.

Kepez'e Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu

Çankaya Mahallesi'ne kazandırılacak Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonunun Temel Atma Töreni'nde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Görev süremiz boyunca Kepez'e 20'den fazla Aile Sağlığı Merkezi kazandırdık. Bunların yanında ilçemize 7 tane 112 Acil İstasyonunun da yapılmasını sağladık." dedi.

Kepez Belediyesi ve SELEKSAN İnşaat işbirliğiyle Çankaya Mahallesine kazandırılacak Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonunun temeli törenle atıldı. Törene Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük, AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin katıldı. Temel atma töreninde konuşan Başkan Tütüncü, Kepez'deki eserler zincirine her gün yeni bir halka eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Şehri çok daha güzel yarınlara taşımak için her türlü hizmeti en güzel şekilde yapmanın gayreti içinde olduklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Birçok alanda eş zamanlı hizmet sürdürmemize rağmen bunların en başında da yeni, okullar yapmak, yeni eğitim kurumları açmak, gençlere geleceğe yatırım yapmak ve her şeyin başı sağlık bu sebepten dolayı sağlık tesislerimizi hem çeşitlendirmeye, hem de ilçemizde verilen sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmaya gayret ediyoruz.Bu anlamda ilk basamak sağlık hizmetlerinin verildiği yeni bir aile sağlığı merkezinin yapımıyla ilgili bir adım atıyoruz. Bununla beraberde birde Allah eksikte etmesin, muhtaçta etmesin dediğimiz acil durumlar için 112 Acil İstasyonunun temelini atıyoruz." dedi.

KEPEZ'E 20'DEN FAZLA AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Görev süresi boyunca 20'den fazla Aile Sağlığı Merkezini Kepez'e kazandırdıklarını da belirten Başkan Tütüncü, "Bunların yanında 7 tane 112 Acil İstasyonunun yapılmasını sağladık. Bunların büyük bir kısmını belediye tarafından üstlendik, bir kısımlarını da hayırseverlerimiz üstlendiler. Bundan dolay büyük bir mutluluk duyuyoruz." diye konuştu. "Kepez'in yolu da açık ufku da açık" diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, "Rabbim inşallah bahtını da açık etsin. Buradaki Şehir Hastanemizde bambaşka bir çekim noktası olacak. Hem mahallemize değer katacak, hem Kepezimize değer katacak. Ama bu Antalya'nın markası olacak. Uzun yıllar verdiğimiz mücadelenin güzel sonuçlarını görmek bizler mutlu ediyor. " dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, SELEKSAN İnşaat işbirliğiyle yapılacak bu yatımdan dolayı Fatih Selek'e de teşekkürlerini iletti. Konuşmaların ardından Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu'nun temeli törenle atıldı.

Kepez'e Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonuKepez'e Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonuKepez'e Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonuKepez'e Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonuKepez'e Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonuKepez'e Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Kepez’in 18. Kütüphanesi Altınova’ya

Kepez’in 18. Kütüphanesi Altınova’ya

Kepez Belediyesi’nin, Altınova’ya kazandıracağı kütüphanenin temeli yarın atılacak.

Kepez'de eller onlar için semaya açıldı
Etkinlik

Kepez'de eller onlar için semaya açıldı

Antalya Kepez Belediyesi tarafından, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için Kur’an- Kerim ve Mevlid tilaveti yapıldı.

Kepez Belediyesinden kolon denetimi
Bölgesel

Kepez Belediyesinden kolon denetimi

Kepez Belediyesi vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla zemin katında geniş hacimli iş yeri bulunan yapıları mercek altına aldı.

Kepez'de sanayi sitesi esnafına kalıcı çözümler destek
Yerel Yönetim

Kepez'de sanayi sitesi esnafına kalıcı çözümler destek

Genel Kurulda konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Biz sözde değil öz de esnaf dostu olduğumuzu Akdeniz Sanayi Sitesindeki yaptığımız çalışmalarda gösterdik.

Kepez Belediyesinin, Balık Pazarına kazandırdığı camii ibadete açıldı
Yerel Yönetim

Kepez Belediyesinin, Balık Pazarına kazandırdığı camii ibadete açıldı

Kepez Belediyesi'nin, Balık Pazarı'na kazandırdığı Kaptan-ı Derya Barbaros Hayreddin Paşa Cami-i Şerifi, Kur'an Tilaveti ve Mevlid-i Şerif Kıraatı okunarak açıldı.

Kepez arama kurtarma 12 kişiye ‘can’ oldu
Yerel Yönetim

Kepez arama kurtarma 12 kişiye ‘can’ oldu

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından kurtarma çalışmalarına destek vermek için bölgeye giden Kepez Belediyesi Arama Kurtarma ekibi, 12 kişiyi enkazdan sağ olarak çıkardı.