Burdur / Yeşilova

Kılıçdaroğlu Yeşilova'da vatandaşlara seslendi

Burdur’un Yeşilova ilçesinde vatandaşlara seslenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bir maratonu koşuyoruz, son 500-600 kilometresi kaldı. Onun sonunda göreceksiniz, iktidarı yakalayacağız." dedi.

Kılıçdaroğlu Yeşilova'da vatandaşlara seslendi

Burdur’un Yeşilova ilçesinde vatandaşlara seslenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gençler hiç meraklanmayın, az kaldı. Bir maratonu koşuyoruz, son 500-600 kilometresi kaldı. Onun sonunda göreceksiniz, iktidarı yakalayacağız, bu ülkeye barışı getireceğiz. Çiftçi kazanacak, çalışan kazanacak, sanayici kazanacak" dedi.
Antalya'da çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün de Burdur’un Yeşilova ilçesini ziyaret etti. Burada kendisini bekleyen vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet Halk Partili olmak kolay değildir. CHP’li olmak için mücadele etmek lazım. Halkın yani vatandaşın hakkını hukukunu korumak lazım. Belediye başkanımızı yeraltı dünyasıyla ve mafyayla mücadele ettiği için kutladım. Hayatı tehlikeye girdi. Gecenin saat 04.00’ünde bizim haberimiz oldu ve her zaman, her ortamda kendisini destekledik. Hayatını Yeşilovalılar için ortaya koydu. Sizleri savunmak için ortaya koydu. O nedenle ben burada Belediye Başkanımız nasıl bu mücadeleyi yapıyorsa, Allah nasip ederse aynı mücadeleyi Türkiye genelinde de yapacağız" dedi.

"O beşli çetelerden de sizlerin hesabını soracağım"

Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamın ise, "O beşli çetelerden de sizlerin hesabını soracağım. Uyuşturucu baronlarından sizin hesabınızı soracağım. Allah nasip ederse bu Türkiye’de kucaklaşmayı getireceğiz. Artık kavga etmekten bıktık. Çocuklarımız işsiz, onların sorunlarıyla uğraşalım. İnsanlar ekmeğe ulaşamıyor, onların sorunlarıyla uğraşalım. Tarlalarımız ve bereketli topraklarımız var, çiftçinin alın terinin değerinin verilmesi lazım, bunlarla uğraşalım. Kısır tartışmalardan çekinelim artık, tartışmalar bitsin. Türkiye’de helalleşme dedim, helalleşelim, kucaklaşalım, beraber olalım. Kavga bize ne zaman bir fayda sağladı? Hiçbir fayda sağlamadı. Dün konuşmuş yine beyefendi, 'Efendim bunlar iktidara gelirse yolları, köprüleri yıkacaklar' demiş. Ya akıl var mantık var. Bir insan akılını bu kadar nasıl kaybeder? Nasıl bir insan bu kadar koltuğa düşkün olur? Koltuk insana bir şey vermez, koltuğa değeri o koltuğa oturan adam verir kardeşim. Koltuk ayrıdır ya, lanet olsun öyle koltuğa. Gerçekten ifade ediyorum, lanet olsun öyle koltuğa. Kin ve öfke bir insanın yüreğinde olmaz" şeklinde konuştu.

"Devlet, adaletle yönetilir"

Devletin adaletle yönetilmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Kin ve öfkeyle devlet yönetilmez. Devlet, adaletle yönetilir. Adalet olması lazım. Bakın belediye başkanlarıma şunu söyledim. 7 ilkeden bahsettim. Bakın beldeyi yönettiğinizde vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapmayacaksınız. Size oy versin vermesin, herkesi kucaklayacaksınız. Bu çerçevede hareket edin dedim. Eğer pozitif ayrımcılık yapacaksanız, fakir mahallelerden başlayın, oradaki insanların hakkını ve hukukunu koruyun, oralarda kreşler açın dedim. Anne evladını kreşe güven içinde bırakabilsin dedim. Bunların hepsini bu ülke için, vatan için, evlatlarımız için yapıyoruz. Her anne, çocuğunun üzerine titrer. Bunu yapın ve ısrarla ayrım yapmayın dedim. Onlar ayrımcılık yapıyorlar, biz yapmayacağız. Onlar bölmek istiyorlar, biz bölmeyeceğiz. Onlar kucaklaşmak istemiyoruz diyorlar, inadına kucaklaşacağız. İnadına helalleşeceğiz, inadına bu ülkeye güzelliği getireceğiz. Bunu yapacağız, bundan emin olmanızı isterim" açıklamasını yaptı.

"Son 500-600 kilometresi kaldı, onun sonunda iktidarı yakalayacağız"

Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Gençler, hiç meraklanmayın az kaldı. Bir maratonu koşuyoruz, son 500-600 kilometresi kaldı. Onun sonunda göreceksiniz, iktidarı yakalayacağız, bu ülkeye barışı getireceğiz. Çiftçi kazanacak, çalışan kazanacak, sanayici kazanacak. Bu ülkede kimse zarar etmeyecek, yeraltı dünyası, uyuşturucu baronları hariç. Onları defterden sileceğiz. Onun dışında esnaf dahil herkes kazanacak. Adamlar satın alırlar, gazeteler satın alırlar, televizyonlar satın alırlar ama size söz verdim, bir adım bile geriye atmayacağım. Bu ülkeye adaleti ya getireceğiz ya getireceğiz."

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Kılıçdaroğlu Burdur'da, toplu açılış törenine katıldı
Bölgesel

Kılıçdaroğlu Burdur'da, toplu açılış törenine katıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Burdur Belediyesi’nin düzenlediği toplu açılış törenine katıldı.

Başkan Akbulut, Kılıçdaroğlu'nun Burdur'a geleceğini duyurdu
Bölgesel

Başkan Akbulut, Kılıçdaroğlu'nun Burdur'a geleceğini duyurdu

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Burdur'a geleceğini belirterek, "Belediyemizin hizmetlerini açacağımız programımıza tüm hemşerilerimizi bekliyoruz." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Burdur'a geliyor
Bölgesel

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Burdur'a geliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir takım ziyaretler için geldiği Antalya'dan Burdur'a geçerek, toplu açılış törenine katılacak.

Bucak'ta iftar sofrasında Ramazan'ı yaşarken; Canlı Yayın Tıkla İzle
Bölgesel

Bucak'ta iftar sofrasında Ramazan'ı yaşarken; Canlı Yayın Tıkla İzle

Burdur'un Bucak ilçesinde Ramazan Ayının her akşamı iftar yemeği verilen Cumhuriyet Meydanından iftar programı yayını....

Antalya Bucak karayolunda kaza; 2 yaralı
3. Sayfa

Antalya Bucak karayolunda kaza; 2 yaralı

Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Burdur AK Parti A. Adayları mülakat için Ankara'da
Bölgesel

Burdur AK Parti A. Adayları mülakat için Ankara'da

AK Parti Burdur Aday Adayları, bugün Ankara'da AK Parti Genel Merkezine giderek, yüz yüze mülakata alındılar.