Tarım Bakanlığı 1200 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Kontenjan ve Şartlar

Tarım ve Orman Bakanlığı 1200 personel alımı müjdesi geldi. Farklı Branşlarda 1200 personel alımı ilanı Şartları ve Kontenjanlar nedir?

Tarım Bakanlığı 1200 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Kontenjan ve Şartlar

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı müjdesi geldi. Az Önce tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi yaptığı açıklamada 1200 sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. Söz konusu açıklama sonrasında detaylar belli olmaya başladı. Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanlığı Türkiye Geneli Taşra teşkilatında görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacak. Peki hangi kadrolarda personel alımı yapılacak? Şartlar ne olacak?

1200 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Tarım ve Orman Bakanı 14 Aralık 2022 tarihinde yaptığı duyuruya göre Bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere 1200 personel alımı yapılacağı açıklandı. Söz konusu açıklamada;

Ailemize katılarak gücümüze güç katacak mesai arkadaşlarımızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun.

Bakanlığımızın Taşra teşkilatı birimlerinde görev yapmak üzere 2022 yılı içerisinde çeşitli branşlarda 1200 sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğiz.

Allah devletimize, milletimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.

İnsan kaynağımızı 2023 yılında da güçlendirmeye devam edeceğiz.

Hayırlı, uğurlu olsun.

Şeklinde Açıklama yapıldı. İşte resmi Açıklama da şöyle:

Tarım Bakanlığı 1200 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Kontenjan ve Şartlar

Hangi Kadrolarda Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak?

Tarm ve Orman Bakanlığı bünyesinde görev yapmak üzere 1200 personel alımı kontenjanları henüz açıklandı. Ancak genel olarak alım yapılması beklenen kontenjanlar şöyledir;

Ziraat Mühendisi,
Orman Muhafaza Memuru
Veteriner Hekim,
Koruma ve Güvenlik Görevlisi
Orman Mühendisi,
Su Ürünleri Mühendisi,
Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi,
Harita Mühendisi,
Avukat,
Laborant,
Kimyager,
GIda Mühendisi,
Ziraat Teknikeri,
Veteriner Sağlık Teknisyen,
Ziraat Teknisyen,
Büro Personeli,
Orman Muhafız Memuru
Biyolog,
Veteriner Sağlık Teknikeri,

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Tarım ve orman Bakanlığı personel alımına başvuru için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak" gibi nitelikler beklenmektedir.

KPSS Şartı Olacak Mı?

Söz konusu Bakanlık personel alımında KPSS şartı yer alacak. Bu kapsamda 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön lisans için KPSSP93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı Olacak mı?

Tarım ve orman Bakanlığının 1200 personel alımı için yaş şartı beklenmiyor. Ancak yine de ilan yayımlandığında belli olacak!

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Söz konusu 1200 personel alımı başvuruları Bu hafta veya önümüzdeki hafta başlaması bekleniyor. tarım Bakanı bu yönde herhangi bir açıklama yapmadı. Buna göre ilan yayımlandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indiriniz.

Tercih Kılavuzu İle Alım Bekleniyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı 1200 sözleşmeli personel alımları tercih kılavuzu ile yayımlanması bekleniyor. Bu kapsamda gözler ÖSYM'den gelecek duyuruya çevrildi.

isinolsa

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Beklenen 42 bin 500 sağlık personeli alımı
Eleman İlanı

Beklenen 42 bin 500 sağlık personeli alımı

Uzun zamandır beklenen 42 bin 500 sağlık personel alımı müjdesini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden duyurdu. İşte detaylar...

Burdur Bucak Gölhisar TYP ile personel alımı
Eleman İlanı

Burdur Bucak Gölhisar TYP ile personel alımı

Burdur'da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne temizlik, çevre düzenlemesi ve bakım onarım hizmetlerini gerçekleştirmek üzere 4,5 ay süreli 24 kişilik TYP kapsamında alım yapılacak.

Sağlık Bakanlığı duyurdu; Emekli hekimlerin yeniden istihdamı
Eleman İlanı

Sağlık Bakanlığı duyurdu; Emekli hekimlerin yeniden istihdamı

Sağlık Bakanlığı, emekli hekimlerin yeniden istihdamı için ’65-72 yaş yeniden atama’ duyurusu yaptı. Atama kurası 14 Nisan’da gerçekleştirilecek.

Isparta'da üniversite 311 sözleşmeli personel alacak!
Eleman İlanı

Isparta'da üniversite 311 sözleşmeli personel alacak!

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinde personel alım ilanı yayımlandı. Mülakatsız 311 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Peki başvuru şartları neler? İşte detaylar...

Bucak'ta eleman aranıyor İşte detaylar..
Eleman İlanı

Bucak'ta eleman aranıyor İşte detaylar..

Burdur'un Bucak ilçesinde hizmet vermekte olan Sudem Yapı Markette çalıştırılmak üzere personel alınacaktır.

Burdur dahil 48 ilde OGM'den personel alımı
Eleman İlanı

Burdur dahil 48 ilde OGM'den personel alımı

Orman Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden KPSS'den en az 60 puan şartıyla 48 ilden alım yapacak. Peki başvurular nasıl yapılır? İşte tüm detaylar...