Burdur / Burdur

Burdur'da seramik kursiyerlerinin eserleri sergilendi

Burdur Belediyesi Seramik Eğitim ve Uygulama Atölyesi Seramik Kursu Sergisi’nde kursiyerlerin yaptığı eserler görücüye çıktı.

Burdur'da seramik kursiyerlerinin eserleri sergilendi

Burdur Belediyesi Seramik Eğitim ve Uygulama Atölyesi Seramik Kursu Sergisi açıldı.

Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonunda düzenlenen sergide, Seramik Eğitim ve Uygulama Atölyesi kursiyerleri tarafından yapılan yaklaşık 250 eser görücüye çıktı.

Serginin açılış törenine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, 58. Komando Eğitim Alay Komutanı P. Komd. Alb. Yavuz Çankaya, Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İYİ Parti İl Başkanı Faruk Erkan, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Say, Hasan Duygulu ve çok sayıda davetli katıldı.

Konuşma yapan Seramik tasarımcısı ve eğitmeni Işıl Ekici “Biz burada genel olarak çalışanların insanlarında kendine vakit ayırabileceği ayrıca kendi ekonomilerine de katkı bulunabileceği bir proje hazırlayarak bu işe başladık. Belediyemizin ücretsiz sunduğu bir kursu eğitimi idi. Yaklaşık yıldır yapıyoruz. Bu konuda başkanımızın bizlere sonsuz desteği var. İlk başta ekonomik olarakta en başta sürdürülebilirliğini istiyor. Bizde kursiyerlerimize aynı şekilde çalışmalara destek oluyor, yaptıkları ürünleri satılması ve pazarlaması konusunda destek oluyoruz. En başta Belediye Başkanımıza ve sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Burdur'da seramik kursiyerlerinin eserleri sergilendi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “ Aslında bu topraklar Milattan Önce 5 binde önce başlamak üzere toprakla barışık toprağı günlük hayatına sokabilmiş insanların yaşadığı topraklar yani Hacılar Höyüğünden buluntulara kalıntılara baktığımız zaman toprak kapların insan hayatına o günden itibaren girdiği devamındaki uygarlıklarda da özellikle Sagalassos da ki çömlekçiler kasabasının ürettiklerinin Kuzey Afrika topraklarına kadar ticari meta olarak gittiğini gördüğümüzde bu toprakların toprakla barışık insanları yarattığını ve yaşattığını biliyoruz. Bugün bizde artık geleneksel hale getirdiğimiz seramik sergimizin bir yenisinde açıyoruz. 50 ‘ye yakın kursiyerimizin ve devamlı kursiyerlerimizin de üretimine çok destek verdiğini biliyorum. Onların tek kusuru bence ürettikleri ile birbirlerinden ayrılamıyorlar. Onlarla ilgili bir gönül bağı kuruyorlar ve satmak istemiyorlar. Bizde onların bu görüşüne saygı göstermek ile birlikte eğer satarlar ise aile bütçesine ekonomik katkı vereceğini düşünüyoruz. Böyle bir telkinimiz ve önerimiz oluyor. Tatbikîde tercih onların. Biz böyle bir atölye Burdur’umuza kazandırarak seramiğin bu topraklarda geçmişten bugüne var olan yaşamına sürdürmek istediğimizde ısrarlı olduğumuzu da bu anlamda ifade etmiş bulunuyoruz. Ben 50’ye yakın kursiyerimizin verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca burada bulunan siz tüm konuklarımıza bu sergiye katıldığınız için teşekkür, sergimiz 1 hafta süre açık kalacak ve tüm Burdur halkını bu özel üretimlere el emeği göz nuru üretimlere katılmaya onları görmeye davet ediyorum” dedi.

 

Burdur'da seramik kursiyerlerinin eserleri sergilendiBurdur'da seramik kursiyerlerinin eserleri sergilendi

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Başkan Ercengizle minikler arasında keyifli sohbet
Yerel Yönetim

Başkan Ercengizle minikler arasında keyifli sohbet

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, belediye çalışmalarını izleyen ilkokul çocukları ile sohbet ederek, çocukların taleplerini dinledi.

Burdur Belediye Başkanı Ercengiz, Muhtarlar ile bir araya geldi
Yerel Yönetim

Burdur Belediye Başkanı Ercengiz, Muhtarlar ile bir araya geldi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 35 Mahalle muhtarı ile bir araya geldi

Burdur İtfaiyesi Minikleri Ağırladı
Bölgesel

Burdur İtfaiyesi Minikleri Ağırladı

Burdur Belediye İtfaiyesi, 75.Yıl Cumhuriyet Anaokulunda eğitim gören minikleri ağırladı. İşte detaylar...

Burger King ikinci kez Burdur'da hizmete başladı
Bölgesel

Burger King ikinci kez Burdur'da hizmete başladı

Burdur'da daha önce hizmet veren Burger King, yeniden Burdur'da hizmet vermeye başladı.

Burdur'da kadınlar türbede mahsur kaldı
Bölgesel

Burdur'da kadınlar türbede mahsur kaldı

Burdur'da türbeye giden üç kadının içeride mahsur kalması üzerine itfaiye ekipleri seferber oldu.

Burdur'un Ateş Savaşçısı Melekleri ön yargıları yıkıyor
Bölgesel

Burdur'un Ateş Savaşçısı Melekleri ön yargıları yıkıyor

Burdur'da görev yapan 7 kadın itfaiye eri, ön yargıları kırarak, insanların canları ve malları için hayatlarını tehlikeye atıyorlar.