Antalya / Korkuteli

Korkuteli'nde Mekke'nin Fethi Programı Düzenlendi

Antalya Korkuteli Anadolu Gençlik Derneği, her yıl olduğu gibi bu 2022 yılında da Mekke'nin Fethi Dolayısıyla Program düzenledi

Korkuteli'nde Mekke'nin Fethi Programı Düzenlendi

Antalya Korkuteli Anadolu Gençlik Derneği, her yıl olduğu gibi bu yılda Mekke'nin Fethi Dolayısıyla Program düzenledi

Korkuteli İlçe Müftüsü Mustafa Kızmaz, Mekke'nin Fethinin 1392. yıl dönümü nedeniyle AGD Korkuteli İlçe Başkanlığı tarafından Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programa konuşmacı olarak katıldı.

Din görevlisi Hafız Ramazan Yıldırım'ın Kur'anı Kerim tilavetiyle başlayan program, şiir, ilahi, ezgi ve semazen gösterisinin ardından Müftü Kızmaz'ın konferansı ile devam etti.

Hz. Peygamberin hayatından, Mekke ve Medine dönemlerinden, Hudeybiye barış antlaşmasından, Hayber'in fethinden başlayarak Mekke'nin fethine kadar olan olayları sırasıyla anlatan Müftü Kızmaz, "Hz. Peygamber'in şehirlerin fethinden ziyade gönüllerin fethine önem verdiğini, fetihten maksadın zulmün ve haksızlığın egemen olduğu Mekke toplumunda adaletin tesis edilmesini sağlamak olduğunu belirten Kızmaz, konuşmasına şöyle devam etti.

"Müslüman yaşantısında Hz. Peygamberi örnek almalıdır. O, amcası Hz. Hamza'nın kalbini çıkaran Hind'i, onu Şehit eden Vahşi'yi, doğup büyüdüğü şehirden hicret etmek zorunda bırakanları ve daha nice Mekke'li müşrikleri fetihten hemen sonra affetmiştir. Bu sebepledir ki Mekke'nin fethinden sonra müslüman olanların sayısı o güne kadar Müslüman olanların sayısından daha fazladır. Müslüman, hayatında Hz. Peygamberi rol model almalıdır. Müslüman, affedici olmalıdır. Müslüman, daha büyük daha lüks şehirler inşaa etmekten ziyade gönülleri ihya etmeyi gaye edinmelidir" dedi.

Program, Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye girenlere ödül verilmesinin ardından sona erdi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

MHP Tefenni İlçe Başkanlığında devir teslim töreni
Bölgesel

MHP Tefenni İlçe Başkanlığında devir teslim töreni

Burdur'un Tefenni İlçesinde MHP Tefenni Parti binasında devir teslim töreni düzenlendi. Törende Burdur Tefenni Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Osman PADEM Görevini Ramazan DAĞDEVİREN’ e teslim etti.

AGD Burdur Doğu Türkistan'daki katliamlara dikkat çekti
Bölgesel

AGD Burdur Doğu Türkistan'daki katliamlara dikkat çekti

Anadolu Gençlik Derneği Burdur, Doğu Türkistan'da yaşanan katliamlar hususunda açıklamada bulundu.

Kurşun yağdırılan yaşlı kadın hayatını kaybetti
3. Sayfa

Kurşun yağdırılan yaşlı kadın hayatını kaybetti

Market arabasıyla evine doğru yürüyen yaşlı kadının yanına gelen genç, kurşun yağdırdı. Ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

24 Kasım Öğretmenler Günü'ne Özel Çağdaş Çiçekçilikte Büyük Kampanya
Tanıtım

24 Kasım Öğretmenler Günü'ne Özel Çağdaş Çiçekçilikte Büyük Kampanya

Burdur'un Bucak İlçesinde aranan her türlü çiçek çeşidini bulunduran Çağdaş Çiçekçilik, 24 Kasım Öğretmenler gününe özel yeni kampanya başlattı.

Çağdaş Çiçekçilikten Sevgililer Günü İndirim!
Tanıtım

Çağdaş Çiçekçilikten Sevgililer Günü İndirim!

-Sevgililer Günü, Çiçeksiz Olmaz -Çağdaş Çiçekçilikten Sevgililer Günü indirimi Bucak merkezde 26 yıldır hizmet veren ve yenilenen yüzü ile marka olan Çağdaş Çiçekçilik Sevgililer Günü özel indirime başladı. Sevgililer Günü için tüm hazırlıklarını tamamlayan Çağdaş Çiçekçilik, Kutuda Çiçek- …

KAÇAK AVCILARA CEZA YAĞDI
Bölgesel

KAÇAK AVCILARA CEZA YAĞDI

Jandarma tarafından yapılan denetimlerde kaçak avcılık yaptığı tespit edilen şahıslara toplam 20 bin 150 lira ceza yazılırken, kaçak avcılıkta kullanılan malzemelere de el konuldu