Hüseyin Özdamar

6’lı MASA

Hüseyin Özdamar'ın '6’lı MASA' adlı köşe yazısı

Hüseyin Özdamar

Milletimizi en geniş yelpaze de temsil eden altı siyasi partinin oluşturduğu 6’lı masa henüz Cumhurbaşkanı adayını belirlememiş olmakla birlikte çok ciddi çalışmalara imza atıyor.
Herkes 6’lı masayı bulundugu yere, konuma, siyasi görüşüne göre değerlendiriyor. Altılı masayı, Altın günü masası olarak niteleyenler de var, yuvarlak masa olarak küçümsemeye çalışanlar da var. Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi…Mesela Bahçeli masanın 7. ayağından ! bahsediyor.
Kim ne derse desin,kim nereden bakarsa baksın,6’lı masa bir demokrasi şaheseridir. Farklı fikirlerdeki, farklı görüşlere sahip 6 siyasi parti “ Türkiy’nin Bekası” ortak paydasında,”demokrasi için,adalet için,refah için bir araya gelmeyi başarmışlardır.
Altılı masa, seçim kararı alındığında, o gün geldiğinde “kazanacak” bir Cumhurbaşkanı ismi açıklayacaktır. Ben de adayın şimdi açıklanmasının yanlış olacagını düşünüyorum.
Hiç kimsenin şüphesi olmasın. ALTILI MASA ÇOK KIYMETLİ,ÇOK VERİMLİ ÇALIŞMALAR YAPIYOR.MİLLET İTTİFAKI İKTİDARA GELDİGİN DE,O KUTLU GÜN GELDİĞİNDE,İKTİDARININ İLK AYINDA,İLK 6 AYINDA,1.YILINDA NELER YAPACAĞI ŞİMDİDEN BELLİ.Türkiye yi hızla İYİ'leştirecek, plân, program ve Anayasa değişiklikleri belli. Türkiye öyle hızlı İYİ leşecek ki, hepimiz şaşıracağız.
6’lı masa son toplantısını birkaçgün önce yaptı.Bu toplantı da Türkiye nin yıllardır görmeyi umutettigi tarihî bir çalışmaya imza attı.Yârının Türkiye’sin de etkin ve katılımcı bir yasama,istikrarlı ve hesap verebilir bir yürütme,bağımsız ve tarafsız bir yargı,kurumsal bir kültürün hakim olduğu bir kamu ile kuvvetler ayrılığının tesis edildiği,özgürlükcü,demokratik ve adil bir sistem inşâ etme kararlılığı ortaya koydu.Anayasanın 84 maddesini degiştiren yeni Anayasa teklifini hazırlayıp kamuoyunun görüşüne sundu.
6’lı masayı oluşturan genel başkanlar”iktidarın,ülkemizi ve milletimizi savurdugu bu derin ekonomik ve siyasi kriz içinde sorumluluklarımızın farkındayız.Milletimizi demokrasiye,refaha ve huzura kavuşturma kararlılıgındayız.Öncelikli hedefimiz bütün vatandaşlarımızı insan onuruna yaraşır bir yaşam ve refah standartlarına kavuşturmaktır”deklarasyonunu yayınladı.Ve yüreklere su serptiler.
Emin olun çok az kaldı.İYİ Parti güneşi en tepede.İYİ Parti iktidara geliyor.Devletimize itibar ve asaletini yeniden kazandırmaya,Güçlendirilmiş Parlementer sistemi tam ve kâmil kılmaya,herbir kuruş verginin,herbir kuruş haramın hesabını sormaya geliyor.Milleti özgürleştirmeye,onların çaldıklarını yerine koymaya geliyor.
ÇOK AZ KALDI……

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

Hüseyin Özdamar Diğer Yazıları

29
KASIM

2022

6’lı MASA

Hüseyin Özdamar'ın '6’lı MASA' adlı köşe yazısı Devamı

İlgili Haberler

Burdur Milletvekili A. Adayı Faruk Erkan, 'Egolarımızdan kurtulmamız gerekiyor'
Bölgesel

Burdur Milletvekili A. Adayı Faruk Erkan, 'Egolarımızdan kurtulmamız gerekiyor'

Burdur'da basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Burdur Milletvekili Aday Adayı Faruk Erkan, hedefin belli olduğunu belirterek 7/24 çalışacaklarını söyledi.

Burdur'da Alparslan Dursun, aday adaylık başvurusunu yaptı
Bölgesel

Burdur'da Alparslan Dursun, aday adaylık başvurusunu yaptı

Burdur 25. Dönem Milletvekili Alparslan Dursun, İYİ Parti Burdur Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yaptı. İşte detaylar...

Safa Sönmez Ankara'da, Aday Adaylığı müracaatını yaptı
Bölgesel

Safa Sönmez Ankara'da, Aday Adaylığı müracaatını yaptı

Burdur'da milletvekili aday adayı olması beklenen İYİ Parti Burdur Milletvekili aday adayı Safa Sönmez, genel merkezde aday adaylığı müracaatını yaptı.

Özcan KADIOĞLU, Aday Adaylık müracaatını yaptı
Bölgesel

Özcan KADIOĞLU, Aday Adaylık müracaatını yaptı

Burdur Bucaklı Hemşerimiz İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkan Yardımcısı Özcan KADIOĞLU İYİ PARTİ Burdur Milletvekilliği Aday Adaylığı için müracaat etti.

Burdur'da İYİ Parti Milletvekili aday adayları kimler? İşte isimler
Bölgesel

Burdur'da İYİ Parti Milletvekili aday adayları kimler? İşte isimler

Burdur'da İYİ Parti'den kimler aday adayı sorusu merak ediliyor. İşte aday adayları ve başvuru durumları;

Burdur'da Çanakkale Şehitlerinin ruhu için lokma tatlısı
Bölgesel

Burdur'da Çanakkale Şehitlerinin ruhu için lokma tatlısı

Burdur'da İyi Parti İl Başkanlığı, 18 Mart Çanakkale şehitlerimizin ve tüm şehitlerimizin ruhu için il binası önünde lokma tatlısı ikram etti.