Antalya

Büyükşehir Belediyesi kadrosunu güçlendirdi

97 itfaiye eri ve 71 zabıta memuru göreve başladı

Büyükşehir Belediyesi kadrosunu güçlendirdi

97 itfaiye eri ve 71 zabıta memuru göreve başladı

Başkan Böcek: “Liyakatiniz ve başarılarınız ile buralara geldiniz. Allah utandırmasın

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde göreve yeni başlayan 97 itfaiye eri ve 71 zabıta memuru göreve başladı. Yeni memurlara başarılar dileyen Başkan Muhittin Böcek, “Liyakatiniz ve başarılarınız ile buralara geldiniz. Allah utandırmasın” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi kadrosuna katılan 97 itfaiye eri ve 71 zabıta memuru atamaları gerçekleşerek göreve başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek zorlu bir eğitim görerek itfaiye eri olmaya hak kazanan 97 personelin yemin törenine katıldı. Başkan Böcek, atamaları yapılan 71 zabıta memuru ile de bir araya gelerek görevlerinde başarılar diledi.

MİLLETİMİZİN CANINI MALINI KORUYACAKSINIZ

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin Hürriyet İstasyonu’nda düzenlenen yemin töreninde konuşan Başkan Muhittin Böcek, “2019 yılında göreve geldiğimizde 450 itfaiye erimiz, işçi arkadaşlarımız vardı. Göreve geldiğim gün itibariyle 224 itfaiye eri aldım ve şirket personellerimizle beraber sayımızı 695’e çıkardık. Bugün de ailemize sizler katılıyorsunuz. Biliyorsunuz Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük yangını olan Manavgat yangınını gördük. Ülkemizin birçok yerinde afetler gördük. Gece gündüz demeden bütün itfaiye erlerimiz koştular. Sizler de bugün bu ailenin bir parçası oluyorsunuz. Milletimizin canını, malını koruyacaksınız” dedi.

LİYAKAT VE BAŞARINIZ İLE BURADASINIZ

İtfaiye erlerinin liyakatları ve kendi başarıları doğrultusunda bu görevi hak ettiklerini söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Hiç kimseyi ayırt etmeden gece gündüz çalışacağınıza emin olduk. KPSS puanlarınız aynı zamanda burada eğitim sırasında gösterdiğiniz çalışmalarda başarılı oldunuz. Hepinizi bu başarınızdan dolayı kutluyorum. Sizler de tıpkı bizim gibi Antalyalı hemşehrilerimiz ve 25 milyona yakın yerli yabancı misafirin emrinde olacağız. Herkes için aynı azim ve kararlılıkla çalışma yapacağız. Bugüne kadar yaptıklarınız ve bundan sonra yapacaklarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın” diye konuştu.

İTFAİYE ERLERİ ANT İÇTİ

Başkan Muhittin Böcek’in konuşmasının ardından yemin töreni gerçekleşti. Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Yangın Müdahale Şube Müdürü Hidayet Yıldırım’ın okuttuğu metni tekrarlayan itfaiye erleri, Türk Bayrağı’na el basarak ant içti.

ZABITA MEMURLARINA BAŞARI DİLEDİ

Başkan Muhitin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde göreve başlayacak 71 Zabıta Memuru ile de bir araya geldi. Oryantasyon, uyum ve mesleki eğitimleri devam eden zabıta memurlarına seslenen Başkan Böcek, “Bundan sonra Antalyamız için gece gündüz demeden hep birlikte çalışacağız. Vatandaşlarımızın huzuru, mutluluğu, sağlığı, malı, canı sizlere emanet. Hepinize güveniyorum” dedi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya Büyükşehir Belediyesinden anlamlı protokol
Yerel Yönetim

Antalya Büyükşehir Belediyesinden anlamlı protokol

Antalya Büyükşehir Belediyesi, büyüklüğü ile kayıtlara geçen Manavgat yangınının ardından yangınlar ile ilgili eğitim ve çevresel bilinçlendirme konusunda da önemli bir iş birliğine imza attı.

Antalya'nın yöresel lezzetleri Ramazan etkinliğinde tanıtıldı
Bölgesel

Antalya'nın yöresel lezzetleri Ramazan etkinliğinde tanıtıldı

Antalya'da geleneksel Ramazan etkinliklerinde ''Nursel'in Mutfağı' Antalyalılarla buluştu. Etkinliklerde kadın kooperatifleri de Antalya’nın yöresel lezzetlerini tanıttı.

Antalya Zeytinpark’ta Hareket Var!
Etkinlik

Antalya Zeytinpark’ta Hareket Var!

Antalya Büyükşehir Belediyesi “Zeytinpark’ta Hareket Var” sloganı ile başta depremzede vatandaşlar olmak üzere herkesi çeşitli etkinliklerin gerçekleşeceği 26 Mart Pazar günü Zeytinpark’a bekliyor.

Mavi Ev’de “DemCare” projesi anlatıldı
Yerel Yönetim

Mavi Ev’de “DemCare” projesi anlatıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi Mavi Ev’de alzheimerlı hasta yakınlarına, demanslı hastalar için hak temelli bir yaklaşım geliştirmeyi hedefliyor.

Antalya'da tedavi edilen Karabatak Boğaçayı’na salındı
Bölgesel

Antalya'da tedavi edilen Karabatak Boğaçayı’na salındı

Kepez bölgesinde bulunan yaralı karabatak, Büyükşehir Belediyesi Antalya Doğal Yaşam Parkı’nda tedavi edilerek, Boğaçayı’nda tekrar doğayla buluşturuldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi veterinerleri Gaziantep’te
Yerel Yönetim

Antalya Büyükşehir Belediyesi veterinerleri Gaziantep’te

Antalya Büyükşehir Belediyesi, depremin etkilediği illerden biri olan Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde önemli çalışmalara imza atarak hayvan sağlığını da ihmal etmiyor.